"Iedereen spreekt dezelfde taal"

Afgelopen week bevestigden de Rolling Stones dat er een nieuw album uitkomt onder de titel ‘Foreign Tongues’. Dat deed wat met de fans over de hele wereld. In alle talen die je maar kunt verzinnen wordt er enthousiast over gepraat. De mannen die met z’n drieën 186 jaar oud zijn laten nog steeds zien dat kwaliteit zich niet laat verloochenen. In de voetbalsport is het een kunst om door de jaren heen steeds weer kwaliteit te laten zien en jarenlang vormbehoud te tonen. Of dat nu is als individuele speler, als team of als organisatie. Als ik erover denk kom ik toch slechts tot mannen als Cruyff, Maradona, Messi en Ronaldo die constant een zeer hoog niveau hebben aangetikt.

En een organisatie? Ik moest eigenlijk direct denken aan het ARC- Heitingatoernooi. Deze organisatie met meer dan 150 vrijwilligers staat garant voor topkwaliteit. Momenteel vindt editie 19 plaats. Wat ooit begon als een idee van 10 vaders die weleens een prachtig toernooi wilden voor hun zonen is uitgegroeid tot een topevenement waar jaarlijks heel veel voetballertjes naar uitkeken. Deze editie zijn het er maar liefst 1800. Van al die deelnemers zullen er inmiddels een groot aantal niet weten wie Johnny Heitinga is. Maar eigenlijk is dat niet zo belangrijk. Waar het in de drie dagen omgaat in plezier en dat heeft eigenlijk iedereen. Want het ARC- Heitingatoernooi is een totaalpakket. Je speelt niet alleen wedstrijden, maar kunt ook terecht in het funpark; je gaat op de foto en je wordt getrakteerd op een gezonde broodlunch. Kortom het is een feestdag vanaf het moment dat je als team bij de ingang met muziek en een persoonlijk woord wordt ontvangen door de organisatoren tot het moment dat je vol indrukken na de prijsuitreiking weer naar huis gaat en je realiseert wat voor een geweldige dag je gehad hebt en dat je, ook al heb je geen beker gewonnen, toch met een winnaarsgevoel vertrekt en het deelnemen aan het toernooi met alles wat erop en eraan zit is gratis en dat ik mogelijk gemaakt door de vele sponsoren die volop exposure krijgen op het toernooi en daarmee is ‘Iedereen een winnaar’ bij het ARC- Heitingatoernooi.

Kwaliteit wordt er ook geboden tijdens het ING Young Talent Tournament waar 16 BVO’s uit verschillende landen de strijd met elkaar aanbinden en waar misschien wel spelers in lopen die over tien jaar op een WK of EK furore maken. Die wedstrijden zijn een lust voor het oog. Dat brengt me weer terug bij de titel van het nieuwe album van de Stones: ‘Foreign Tongues’. Vreemde talen dus en die kun je dus ook horen op het ARC-Heitingatoernooi. Niet iedereen zal elkaar dus bij alles kunnen verstaan, maar wat al die 146 teams wel gemeen hebben is dat ze de ‘voetbaltaal ‘spreken en die begrijpt iedereen. Dat maakt onze sport zo mooi!

Een reactie achterlaten

Je e-mailadres zal niet getoond worden. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *